WENTYLACJA

Głównym zadaniem wentylacji jest wymiana zużytego powietrza. Jest to szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń narażonych na zanieczyszczenia w postaci dymu papierosowego, oparów substancji chemicznych i pyłów. Sprawnie działająca wentylacja pozwala skutecznie usuwać dwutlenek węgla, parę wodną, alergeny oraz zapachy unoszące się wewnątrz pomieszczeń. Nasza firma projektuje, prowadzi sprzedaż, montaż i serwis systemów wentylacji najwyższej jakości. Wentylacja może działać w sposób naturalny. 

Wentylacja może działać w sposób naturalny. Jest to tak zwana wentylacja grawitacyjna i jest ona uzależniona od działania sił natury.

Wentylacja może także działać w sposób mechaniczny. Wymiana powietrza jest wtedy niezależna od czynników naturalnych. Przepływ powietrza uzyskujemy przez zastosowanie wentylatora. Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że możemy dostosować wydajność do faktycznych potrzeb mieszkańców, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć komfortowe warunki w pomieszczeniach. Regulacja tego rodzaju systemu może się odbywać automatycznie.

Poprzez montaż odpowiednich urządzeń (tzw. rekuperatorów) istnieje również możliwość odzyskania ciepła z usuwanego powietrza.